Cam UV baskı dekorasyon anlamda mükemmel bir üründür. Cam üzerine hiç bir sıvama yapmadan her türlü camınıza kısmi veya tamamına UV baskı yapılabilmektedir.

Resimde de gördüğünüz üzere en ince detaylara kadar bölgesel baskı yapabildiği gibi cam üzerinde lak ve beyaz baskı da istenilen bölgelere istenilen kalınlıkta atılabilir. Camda ki en büyük sıkıntı ise camın boyayı emecek yüzeyi olmadığı için cam üzerindeki UV baskılarda kazımalarda boya kalkmasına rastlanabilir. Ama Boran Reklam olarak geliştirdiğimiz argeler ile bu sorunu da ortadan kaldırarak cam UV baskıda kusursuz baskılar sağlamaktayız.

UV lambaları ile 200 dereceye varan sıcaklar ile boya kurutulduktan sonra kaliteli görseller elde edilir.Kalınlığı 5cm ye kadar olan bütün camlara 2,5×3 metre ölçüsüne kadar baskı yapılabilmektedir.Dijital baskı ile kıyasladığınızda; dijital baskı ile sıvama yapılan camlarda güneş ışınlarına bağlı olarak boya solarken, sıvanan malzeme camdan belli bir süre sonra ayrıldığı için kısa ömürlü kullanıma sahiptir. UV baskıda, baskının kalitesi 5 sene boyunca ilk günkü canlılığını kaybetmez .Uzun süreli planlanan projelerde kesinlikle tercih edilmesi gereken bir üründür.

Lamine cam uygulamarına uygun mürekkep sistemimizle dekorasyon anlamında da bir çok alana hizmet vermekteyiz. Cam Baskı’nın gelişmesi ile birlikte dekorasyon sektörüde büyük bir atılım yaparak çok daha fazla ürün çeşitliliği yaratmıştır. Dekoratif çalışmalarda yaratıcı ürünler daima diğerlerinden bir adım önde olmayı sağlamaktadır. Bu noktada mimari çalışmalarda, ev dekorasyonunda, restorasyonlarda, mağaza dizaynlarında cam baskı sıklıkça kullanacağınız bir ürün olarak ön plana çıkmaktadır.

Camın İçine Dijital baskı ile tasarımlarınızı özgürleştirin:

  • Kolay ve yaratıcı uygulama: Sınırsız renk seçenekleri ve ince detaylar için yüksek çözünürlükle istenilen tüm desen tasarımları uygulanabilir.

  • Dayanıklılık ve kusursuzluk: Mürekkeplerdeki seramik granüller eritilerek camın içine nüfuz ettirilir. Böylece çizilmeye, aside, UV ışığa ve hava şartlarına karşı eşsiz bir direnç sağlanır. Hassas mikro ink-jet baskı teknolojisi ile de fotorealistik ve grafik tasarımlar gerçekleştirilir.

  • Sanatsal ifade için yeni bir araç:

–       Şeffaf, yarı saydam ve opak detayları her şekilde birleştirebilme,

–       Renklerde ve gölgelendirmelerde tam özgürlük,

–       Camın ön ve arka yüzlerinde farklı görünüm oluşturma

gibi avantajlar, baskılı camı sanattaki araçların önde gelenleri arasına taşımaktadır.

Çevreye Karşı Sorumluluk ve Sürdürülebilir Mimarlık:

  •  Cam geri dönüşümlü ve çevre dostudur.

  •  DipTech teknolojisinin kullanımı LEED ve diğer çevre sertifikasyonlarına uygundur.

  •  Baskılı cam ağır metal içermez.

  •  Kuş çarpmalarını da önleyen mükemmel bir inşaat malzemesidir.

  •  Cam paneller üzerinde yeni cephe tasarımları giydirmek suretiyle binalar çevre ile uyumlu hale getirilebilir. Böylece eski binaların yıkılması ve yeniden yapılması yerine, bazı kısımlarının yeniden tasarımının tercih edildiği şehir yenileme projelerine de tam uyum sağlar.

  •  Zamanla, eğer elemanların değiştirilmesi veya eklenmesi gerekirse tek tek cam panellere aynı baskı yapılabilir ve bu paneller mevcut panellere mükemmel uyum sağlar. Bu sayede daha kapsamlı bir tadilatın masraflarını ve kayıplarını engeller.